14. 3. 2022

Tlustobřich

Tlustobřich (Diricawl) je kouzelný nelétavý pták, kterého ale znají velmi dobře i mudlové. Akorát pod jménem dodo, tedy dronte mauricijský, také známý jako blboun nejapný, a mají ho za vymřelého. Ve skutečnosti dál žije na ostrově Mauricius v Indickém oceánu (ve filmu Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství se objevil i v Bhútánu). Mudlové si to myslí proto, že tlustobřich dokáže zmizet a objevit se jinde, přičemž po něm zůstane sotva pár pírek, obdobně jako u fénixe. Tímto způsobem utíká před nebezpečím, funguje asi jako přemisťování nebo přenášedlo, a mudlové si toho tak nemohli všimnout. Mezinárodní sdružení kouzelníků přitom rozhodlo, že jejich domněnku nebudou vyvracet, protože se přesvědčením o vyhynutí doda zvýšilo povědomí o následcích bezuzdného vybíjení zvířat.

zdroj

Kouzelníci sami ale, na rozdíl od mudlů, ví nejen, že tlustobřich žije, nýbrž i jak vypadá. Ostatně se to učí i v péči o kouzelné tvory. Je zařazen do kategorie XX klasifikace ministerstva kouzel mezi neškodná zvířata. Má modré a růžové, načechrané peří, ve filmu měl zobák jako papoušek a je baculatý. To trochu odporuje tvrzení učebnice Fantastická zvířata a kde je najít, podle níž tlustobřich vypadá stejně jako vypadal dodo v reálném světě, ovšem objevily se důkazy, že jeho zobrazování ve 20. století a vlastně i nyní realitě tak docela neodpovídá, a tak minimálně ve světě Harryho Pottera může skutečně jít o stejného ptáka. 

Tím pádem by šlo o docela silného, mohutného běžce, který se patrně může živit spadaným ovocem, ořechy, semeny, cibulemi rostlin, kořínky, případně kraby a drobnými korýši a měkkýši. Tedy by měl být všežravec. A hnízdí pravděpodobně na zemi s ohledem na to, že nelétá, ačkoli tlustobřich se svou schopností mizet se možná může dostat i na stromy. 

Žádné komentáře:

Okomentovat